24. 07. 2015.

Подели:

Девизе и 40 дуката на Батровцима

Цариници су пре неколико часова на граничном прелазу Батровци открили више од 200.000 непријављених евра, док су дан раније на истом прелазу осујетили покушај једног путника да прокријумчари 40 дуката у штитнику од сунца.

Заједничком акцијом цариника и полиције изведеној пре пар сати на граничном прелазу Батровци, спречен је покушај илегалног уноса 212.800 евра у Републику Србију. Ову позамашну суму девиза покушао је да прокријумчари 45- годишњи холандски држављанин, турске националности, који је путовао из Холандије у Турску.

Сав новац је сакрио у инструмент таблу аутомобила „ Ауди А 7“, немачких регистарских ознака, којим је путовао, а највише је било новчаница од по 50 евра и то 3778, затим 500 од 20 евра, 107 од по 100 евра и 16 новчаница од по 200 евра. Када су цариници пронашли новац, рекао је да је целу суму позајмио од рођака како би отворио дискотеку у Анталији.Као  и у свим другим случајевима када је реч о девизним прекршајима и овом путнику је  враћен дозвољени износ од 10.000 евра, док  је преостала сума привремено задржана.

Посебно подсећамо путнике који кроз Србију пролазе на путу до крајњег одредишта, да су у обавези да приликом уласка у земљу пријаве суме веће од 10.000 евра које носе са собом, како би потом новац могли несметано да изнесу из земље.

У заједничкој акцији цариника и полиције изведеној у јутарњим сатима 23. јула 2015. године, на истом граничном прелазу, спречен је покушај да се из Србије изнесе 40 непријављених дуката. Њих је покушао да пренесе  један 54- годишњи турски држављанин, који је сам путовао из Турске у Холандију аутомбилом „Volkswagen Cady“. Дукати су били окачени на алкице и на свима је било утиснуто „Ceyrek Altin“.Путник је дукате сакрио у штитник од сунца који му се налазио изнад главе. Против поменутог турског држављанина покренут је прекршајни поступак, док су откривени дукати привремено задржани.