Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
05. 02. 2015.
Цариници су 4. фебруара 2015. године на граничном прелазу Хоргош спречили покушај лажног пријављивања вредности готово 2,5 тоне сушеног црног слеза.
Случај се одиграо у вечерњим часовима, када је на улаз у Србију пристигао камион којим је управљао 24-годишњак из Лучана. Он је превозио црни слез из Немачке и цариницима приложио наизглед уредну фактуру на којој је била наведена вредност у износу од 980 евра. Након тога, возило је послато на преглед мобилним скенером, чији снимак није показивао ништа неуобичајено. Упркос томе, цариници су детаљно прегледали кабину камиона и у возачевој фасцикли пронашли оригиналну фактуру, на којој је вредност истог товара износила 40.800 евра. Возач камиона је признао да је направио лажну фактуру, мислећи да због ниске вредности робе цариници неће вршити детаљан преглед, чиме би скратио време преласка границе. Како је изјавио, ужелео се породице коју није видео двадесет дана, колико је боравио у Немачкој. Против њега је покренут прекршајни поступак, док је сушени црни слез, пореклом са Косова, привремено одузет.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Питајте нас